50 pack - Tvättlappar i bambu och bomull

  • 549 kr
  • 349 kr

Inkommer ca 20-25 augusti50 fantastiska tvättlappar i skönaste och mjukaste material: 75% bambu-velour och 25% bomull. Lapparna är 16x16 cm i storlek - perfekt

I lager.
Lagersaldo: 81
Dela

Inkommer ca 20-25 augusti

50 fantastiska tvättlappar i skönaste och mjukaste material: 75% bambu-velour och 25% bomull. Lapparna är 16x16 cm i storlek - perfekt för att passa en vuxen hand utan att kladda runtom. Bambu är ett naturmaterial som är mer absorberande än vanlig flanell. Dessutom torkar det snabbare! Bomull är ett effektivt material då man skonsamt vill gnugga bort smuts från hud. 

Använd tvättlapparna istället för vårservetter på barnets känsliga rumpa vid blöjbyte. Vi har själva också en liten travel med tvättlappar vid matbordet. Dessa sköljer vi med ljummet vatten och torkar av ansikte och händer med efter en kladdig måltid. Baby Leo tycker att det känns mycket skönare med en varm och mjuk trasa mot huden än en kall våtservett!